כוחו של התת-מודע מאת ד"ר ג'וזף מרפי

ד"ר ג'וזף מרפי היה פילוסוף ותיאולוג בריטי נודע אשר האמין ופעל בכל שנות הקריירה שלו למען שחרור כוח אנושי אך אינסופי המסוגל לחולל נסים. לדידו כוח זה טמון בכל אחד מאתנו ושמו תת-מודע. הספר מובנה באופן שלא רק מסביר מדעית איך אנחנו יוצרים את המציאות שלנו אלא בעיקר מספק לקורא מערך כלים  מעשיים להשגת תוצאות מוחשיות ורצויות בתחומים רבים: בריאות פיזית, בריאות נפשית, זוגיות, הצלחה מקצועית, שפע חומרי, ועוד.  המסר הפשוט של ד"ר מרפי הוא שבידינו נתון כוח הבחירה להיות מי שאנחנו רוצים, ולכן האחריות להגשים את האוצרות הייחודיים הטמונים בנו היא אך ורק תלויה בנו. הקטע המצורף בא לתמצת כיצד לדעתו של ד"ר מרפי מחשבה יוצרת מציאות:

"התת-מודע הוא עקרון, שפועל בהתאם לחוק האמונה. עליכם לדעת מהי האמונה, מדוע היא פועלת, וכיצד היא פועלת. חוק הנפש שלכם הוא חוק האמונה שלכם. כלומר, להאמין בדרך שנפשכם פועלת, להאמין באמונה. אמונת הנפש שלכם היא המחשבה שלכם ותו לא. (עמ' 25)

הנפש שלכם היא הרכוש היקר ביותר שלכם. היא תמיד אתכם, אבל הכוחות המדהימים ביותר שלה יעמדו לרשותכם רק אם תלמדו איך להשתמש בהם. אתם חושבים באמצעות החלק המודע שלכם, וכל אשר אתם חושבים באופן טבעי ורגיל שוקע מטה בחלק התת-מודע שלכם, שיוצר בהתאם אופי של מחשבותיכם. החלק התת-מודע שלכם הוא מקום המשכן של רגשותיכם. הוא החלק היוצר. אם אתם חושבים בצורה טובה וחיובית, תבוא עליכם טובה. אם אתם חושבים בצורה רעה ושלילית, תבוא עליכם רעה. זהו אופן הפעולה של הנפש". (עמ' 35)