מחקר על הגיל השלישי בגני עומר ( עומר )

מחקר על גיל השלישי בגני עומר
מחקר על גיל השלישי בגני עומר
מחקר על גיל השלישי בגני עומר

מי אנחנו?

"כנפיים לנגב" קם במטרה לסייע לאנשים ולארגונים בנגב לצמוח ולקדם את חזונם תוך כדי הגשמת ייעודם. מטריית הפעילות שלנו השואפת ליצור מרחבי מפגש חיוביים ומשמעותיים, מאגדת תחתיה שלוש חטיבות: אימונית, מחקרית ומנהיגות חברתית. בעוד האפיק האימוני כולל סדנאות ה"תפורות" לקבוצות גיל שונות ושירותי אימון אישיים, החטיבה של מנהיגות חברתיתית כוללת סדרת ראיונות עם מנהיגים בנגב ואת פורום כנפיים. בנוסף, האפיק המחקרי מכוון לאיסוף וניתוח נתונים על קהילת הנגב, במטרה לפתח גישות וכלים חדשניים המתאימים למציאות המאפיינת את החיים בנגב.

מהי מטרת המחקר?

 כארגון שבחר לחרוט על דגלו את האחריות החברתית, המחויבות לקהילת הנגב ויזמות היה אך טבעי לנו שנפנה למוסד ותיק ומשמעותי כמו זה של גני עומר. עריכת קבוצת מיקוד עם חברים נבחרים מהקהילה זהו פרויקט חלוצי המשתייך לאפיק המחקרי שלנו, אשר מטרתו להתבונן מקרוב וללמוד את עולמו של הגיל השלישי. אנו מאמינים כי עולם גיל זה רווי משאבים ונכסים יקרי ערך, הן בשל הניסיון הנצבר לאורך השנים והן בשל ההשראה שניתן לשאוף מעולם הערכים של המשתתפים בעידן המציב בפנינו לא מעט משברי זהות. כשם המחקר הוא, הנושאים המרכזיים בהם אנו נתמקד הם: תפישות הזהות, העשייה והאושר בגיל השלישי.

פרטים על המפגשים:

פרויקט מחקרי זה מבוסס על מתכונת של קבוצת מיקוד. זאת משום שמתכונת זאת מאפשרת הן השמעת דעות אישיות והן קיום שיח פתוח ומשמעותי, במרחב אינטימי ושוויוני. הפרויקט מתחלק לשישה מפגשים (של עד שעה וחצי לכל מפגש) עם קבוצה של עד 10 משתתפים קבועים. הפעילות מתקיימת על בסיס שבועי, במרחב אשר יוקצב בגני עומר, וללא כל תשלום מצד המוסד והמשתתפים.

שמירת סודיות:

 כיוזמי ועורכי המחקר אנו מחויבים לשמירת סודיות מוחלטת.

מחקרים נוספים

מאמרים ומחקרים

קהילת חוקרים

ד"ר קרן מזוז – מרצה וחוקרת במכללת הדסה בירושלים https://il.linkedin.com/in/keren-mazuz-46672262 ד"ר אויס דפה-ברגר – מרצה במכללת סמי שמון https://il.linkedin.com/in/avis-dafa-berger-b6615018 ד"ר מירב בן-שימעון – מרצה ומנחת

בלוג

שאלות מעצימות

כוח השאלה המעצימה   ״לו הייתה לי שעה לפתור בעיה וחיי היו תלויים בתשובה, הייתי משקיעה את ה-55 דקות הראשונות בקביעת השאלה הנכונה, שכן אם